+90 532 131 85 26

7 Maddede Erkeklerde Lazer Epilasyon

Lazer operasyonunda; hem erkekler hem de kadınlar için aynı teknikler uygulanmaktadır. Günümüzde en az kadınlar kadar erkekler de lazer epilasyonu yaptırmaktadırlar. İşte 7 maddede erkekler için lazer epilasyonu.

Erkekler için lazer epilasyonu

Erkeklerin kıl yapıları kadınlara nazaran daha kalındır. Bu sayede epilasyon tedavisine kadınlardan daha erken cevap verebilirler. Epilasyon sırasında kullanılan yeni nesil epilasyon aletleri sayesinde kullanıcılar herhangi bir şekilde acı duymamaktadır.

Lazer epilasyonu yaptıracak erkeklerin epilasyon öncesinde dikkat etmesi gereken noktalar nelerdir?

Epilasyondan 1 gün önce uygulamanın yapılacağı alandaki tüyler jiletle kısaltılmalıdır. Bunun yapılmasındaki amaç epilasyon yapılacak alanın temizlenmesidir. Ayrıca kıllara renk açmak amacıyla kullanılan sarartma losyonları da sürülmemelidir.

 Lazer epilasyonu ortalama kaç seans sürmektedir?

Lazer epilasyonu erkekler için kadınlara göre daha hızlı sonuçlar vermektedir. Bu durumun sebebi erkeklerin kıl yapılarının kadınlara nazaran daha kalın telli ve sert olmasından kaynaklanmaktadır. Erkekler için yapılacak olan lazer epilasyonları 3 veya 4 seans şeklinde sürdürülmektedir. Ancak bu seans süresi kişiden kişiye dğeişebilmektedir. Ancak çoğunlukla dört seanstan sonra ciddi oranda fark gözlemlenebilmektedir.

Erkeklerde lazer epilasyonu en çok hangi bölgelere uygulanmaktadır?

Lazer epilasyonu yaptıran erkekler bu uygulamayı en çok sırt ve göğüs bölgesindeki kıllar için yaptırmaktadırlar. Sırt ve göğüsten sonra en çok tercih edilen bir diğer kısım ise, göbek bölgesidir. Erkekler bu bölgelere yaptırdıkları lazer operasyonları ile vücutlarındaki istemedikleri tüylerden kalıcı olarak kurtulabilmektedirler.

 Lazer epilasyonunun erkekler için sağladığı imkanlar nelerdir?

Bundan 10 – 15 sene öncesine kadar lazer epilasyonunun yalnızca kadınların yaptırabileceği gibi bir yanlış algı vardı. Ancak zaman içerisinde kliniklerin ve epilasyon teknolojisinin gelişmesiyle bu yanlış algı da ortadan kalktı. Günümüzde lazer epilasyonunun sağladığı imkanlar sayesinde erkeklerde istemedikleri tüylerinden çok rahat bir şekilde kalıcı olarak kurtulabilmektedirler.

Lazer epilasyonun erkekler için sonuçları

Lazer epilasyonu yaptıran erkekler sonuçları hızlı bir şekilde fark ederler. Erkeklerin anatomik yapısına bağlı olarak kıl yapıları daha sert ve kalındır. Bu durumda epilasyon işlemini kolaylaştırarak daha hızlı sonuç elde edilmesini sağlamaktadır. Erkekler, lazer epilasyonda uygulanacak 3-4 seanslık tedavi ile istenmeyen tüylerden rahat bir şekilde kurtulabilmektedir.

 Erkeklerde sakal ve bıyık için lazer epilasyon uygulaması yapılabilir mi?

Lazer epilasyonu hem erkekler hem de kadınlar için göz kapakları hariç vücudun tüm bölgelerine uygulanılabilmektedir. Bu yüzden erkeklerin çok sık sordukları “sakal ve bıyık için lazer epilasyonu yaptırabilir miyim” sorusuna rahatlıkla “evet yaptırabilirsiniz” yanıtı verilebilir. Sakal ve bıyık için lazer epilasyonu yaptırılırken dikkat edilmesi gereken tek nokta gözlerin ve göz kapaklarının koruyucu gözlükle korunması gerekliliğidir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Gizlilik İlkesi