+90 532 131 85 26

Genel Ayak Bakımı

Genel ayak bakımı; tırnak ve ayak problemlerinin önüne geçmeyi sağlayan bir tedavidir. Ayak bakımı, genel olarak toplum arasında pedikür olarak bilinmektedir. Medikal ayak bakımı ise pedikürden farklıdır. Medikal ayak bakımında uygulama yöntemleri, uygulayan kişinin uzmanlığı, uygulama sıklığı ve uygulama standartları söz konusudur. Medikal ayak bakımı alanında uzman kişilerce yapılmaktadır. Bu noktada hijyen ilk kuraldır. Özel cihazlar ile ayak bakımı sağlanır. Medikal ayak bakımı; su ile yapılmamaktadır. Pedikürde olduğu gibi tırnak etleri kesilmez. Bu sayede de tırnak dokularının altına sızıtı riski, deformasyon ya da enfeksiyon oluşumu gibi riskler meydana gelmez. Medikal ayak bakımında ölü dokular temizlenir, bu sayede de gereksiz doku kaybı yaşanmaz. Uygulama sırasında kullanılan cihazlar özel bir sterilizasyona tabii tutulur. Bu sayede de bulaşıcı hastalık riski ortadan kaldırılır.

Medikal ayak bakımı nasıl yapılır?

Kalınlaşmış tırnaklar, steril koşullarda inceltilir. Ardından da doğru tırnak kesimi yapılır. Kalınlaşmış nasırlı bölgeler mevcut ise özel cihazlar aracılığı ile temizlenir. Son aşama olarak da ayak bakımına ve ayak problemlerine uygun olarak ideal kremler ya da solüsyonlar sürülerek tedavi sonlandırılır.

Genel ayak bakımı hangi tedavileri kapsar?

  • Batık tırnak
  • Nasır
  • Mantarlı ya da kalınlaşmış tırnak gibi sorunlar genel ayak bakımı ve medikal ayak tedavisi ile iyileştirilmektedir.

Nasır nedir?

Nasır, el ve ayakların üst derisinin çeşitli sebeplerle sertleşmesi durumudur. Nasır, ağrılı olabilen bir sorundur ve kişinin hayat kalitesini düşürmektedir.

Siğil nedir?

Siğil, derinin üsttabakasının büyümesi neticesinde meydana gelmektedir. Siğile yol açan ise virüstür. Siğil, vücudun bir alanından farklı bir alanına bulaşabilir. Ayaklarda, parmaklarda ya da yüzde çıkabilir.

Medikal pedikür nedir?

Medikal pedikür, ağrılı olmayan, kuru ve kürepe sistemi ile uygulanan, hijyenik ve estetik açıdan gerekli olan, uzman kişilerce yapılan bir bakım yöntemidir

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Gizlilik İlkesi