+90 532 131 85 26

Kök Hücre Tedavisi

Kök hücre tedavisinde dermaterapi yöntemi ile cilt üzerinde mikro kanalların açılması sağlanır. Bitkisel olan kök hücre ürünlerinin cildin alt tabakasına ulaşması sağlanır. Kök hücre tedavileri; güneş lekeleri, geniş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklarda, kesik izlerinde ve saç dökülmesinde oldukça etkilidir.

Kök hücre tedavisi etkili bir tedavi midir?

Kök hücre tedavisi PRP tedavisinden farklıdır. PRP tedavisinde kandan temin edilen plazma cilde farklı yollarla enjekte edilir. Ancak kök hücre tedavisinde insan nöral hücrelerinden temin edilen kök hücreler nano-kolloidler aracılığı ile hücrelere aktarılır. Kök hücrelerin plazma ile farkları ise onarım süreçlerinin daha etkili olması ve hücrelerin diğer hücrelere dönüşme özelliğidir.

Kök hücre ile doğal yüz germe yüzün yaşlanan dokuların tamiri esasına dayanır. İşlem üç basamaktan oluşur.
Kök hücre etki mekanizması ise; vücudun herhangi bir alanında yaralanma meydana gelmiş ise Kemokin adı verilen bir madde açığa çıkar. Kök hücreler ise resöptör adı verilen algılayıcılar sayesinde bu maddeye karşı hassastır. Kemokini algılayan kök hücreler ivedikle hasar gören alana ulaşır ve onarım süreci başlar.

Kök hücre nasıl elde edilir?

Afarez adı verilen bir uygulama ile 2 saat içerisinde hücreler yağ dokusundan ayrılmaktadır. Şayet kişi ileri yaşlarda ise hücre kültürüne de ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu aşamad önemli olan ise kök hücrelerin kalitesi ve sayısıdır.

Yöntem nasıl uygulanır?

Uygulama aşaması; yöntemin en önemli aşamasıdır. Yüz oranları ve hatları göz önünde tutularak uygulama yapılır. Bu aşamada yüzün ihtiyaçlarına göre haritası çıkarılır ve doz belirlenir. Uygulama yöntemi ise yüze uygulanan dolgulardan daha farklıdır. Kök hücre yöntemi yüz boyun ve dekolte bölgelerine uygulanabilir. İşlem en fazla 2 saatte tamamlanmaktadır. Lokal anestezi altında uygulanabilir. Hastanede kalmaya ya da dikiş atılmasına gerek yoktur.
Kök hücre tedavisinin tamamlanmasının ardından ise yüzde belirli bir oranda doğal bir gençleşme meydana gelecektir.

Kök hücre tedavisi kaç defa uygulanmalıdır?

Kök hücre tedavisinde tedavinin tekrarlanması kişiye bağlıdır. Uygulanan yönteme göre 1-5 yıl arasında yeniden kök hücre tedavisine başlanabilir. Yöntem oldukça kolay ve güvenlidir. Bu sebeple de tekrarlanmasında bir sakınca yoktur.

Kök hücre tedavisi hangi sorunlarda uygulanmaktadır?

  • İnci çizgiler ve kırışıklıklarda
  • Saç dökülmelerinde
  • Ciltteki lekelerde
  • Cilt lekelerinin giderilmesinde
  • Sivilce izlerinin onarılmasında
  • Cilt çatlaklarında
  • Gözaltı torbalarında ve morlukları gidermede

Kök hücre tedavisinin seans sayısı nedir?

Kök hücre seans süresi tedavi edilecek alanın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte 30-90 dakika arasında tamamlanmaktadır. Seans sayısı da kişiye göre değişmekle beraber 4-10 arasıdır. Seans aralıkları 1-3 hafta arasında değişmektedir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Gizlilik İlkesi