+90 532 131 85 26

Lazer Epilasyon Hangi Ciltler İçin Uygundur?

Lazer epilasyon uygulamasında cilt rengi faktörü

Lazer epilasyon tedavisinde başarı oranını belirleyen önemli faktörler, cilt tipi ve tüy rengidir. Bunun dışında lazer epilasyon uygulamasının yapıldığı klinik merkezinin yetkin olması ile birlikte tecrübeli ve profesyonel ekibe sahip olmaları da çok önemlidir.

Lazer epilasyon yöntemi cımbız, ağda ve normal epilasyon gibi diğer yöntemlerden daha başarılıdır. Bu yöntemlerden farkı ise kalıcı olmasıdır. Ancak her cilt, lazer epilasyon yöntemine karşı duyarlı olmayabilir. Cilt tipi direkt olarak lazer epilasyon yöntemine etki ettiği için, epilasyon uygulamalarının ardından her cilt için farklı sonuçlar doğabilmektedir. Bu sebeple de her cilt rengine, farklı bir epilasyon ayarı yapılması gerekmektedir. Yeni Buz Lazer epilasyon sistemi, her cilt tipinde başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Cilt tiplerine göre lazer epilasyon yöntemi

Açık tenli kişiler için lazer epilasyon

Açık tenli kişiler, lazer epilasyon uygulamasında en başarılı sonuçlar alan kişilerdir. Bunun sebebi lazer enerjisinin istenmeyen tüyleri absorbe ederek yok etmesidir. Açık renk tene sahip kişiler daha az lazer epilasyon seansına da ihtiyaç duyarlar.

Orta tenli kişiler için lazer epilasyon

Orta tenli kişilerin lazer epilasyondan başarılı ve memnun edici sonuçlar almaları için tüy renkleri önemlidir. Şayet kişi orta tenli olmasının dışında tüy rengi açık renkliyse lazer epilasyon uygulaması rahatlıkla ve başarılı bir şekilde yapılır. Kişi eğer orta tenli ve koyu renkli tüylere sahipse ortalama olarak 6 ila 8 seansa ihtiyacı vardır. Tedavi sonunda kişi yüzde 80 oranında istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulabilir.

Koyu tenli kişiler için lazer epilasyon

Koyu ten rengine sahip kişiler için lazer epilasyon uygulamasında açık ve orta renkli tendeki kişilere göre daha çok seansa katılmaları gerekmektedir. Bu durum ten renginden ziyade, tüylerin yapısı ile ilgilidir. Ayrıca uzman doktor tarafından lazer cihazı ışınının doğru derecede ayarlanması çok önemlidir.

Lazer epilasyon teknolojilerinin her geçen gün daha da gelişmesiyle şimdiye kadar lazer epilasyon uygulamalarından yüzde 80 oranında başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Araştırmalar lazer epilasyon yaptıran kişilerin istenmeyen tüylerinden kalıcı şekilde kurtulduklarını da göstermektedir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Gizlilik İlkesi