+90 532 131 85 26

Medikal Cilt Bakımı

Cildin canlılığını kazandırma amaçlı olarak uygulanan medikal cilt bakımında; dermokozmetik ürümler kullanılmaktadır. Bu sayede de ciltteki yağ, siyah nokta ve makyaj artıkları temizlenmektedir.

Medikal cilt bakımı tedavisinde ilk olarak cilt tipi analiz edilmektedir. Bu sayede de cildin ihtiyaçları doğru bir şekilde tespit edilir. Ciltte birikmiş olan makyaj artıkları, cilt yağı gibi faktörler temizlenir. Bu sayede peeling işlemi için uygun bir ortam oluşturulur. Bitkisel dermokozmetik ürünler ile hafif bir vilt soyma işlemina başlanır. İşlem sonunda cilt ölü hücrelerden arınmış vaziyete gelir.

Ardından ise buhar terapisi ile cilt gözenekleri açılır ve daha yumuşak bir cilt yapısına sahip olunması sağlanır. Siyah nokta ve yağ birikimleri ise ciltten uzaklaştırılır ve yüksek frekans uygulanarak derin dezenfeksiyon sağlanır.
Bu işlemlerden sonra son aşama olarak nemlendirici ve besleyici bakım maskesi uygulanır. Bu aşamada cilt farklı tedavilere de ihtiyaç duyuyorsa ilave işlemler yapılabilir.

Cilt bakım önerileri nedir?

 • Cilt bakımında en önemli husus; cilt tipine göre ürünler seçmektir.
 • Yüzde biriken kirler, yağlar ve kişisel salgılar düzenli olarak temizlenmelidir.
 • Cilt nemlendirmesinde en önemli nokta; nemlendiricilerin yüz ve vücut hala nemli iken sürülmesidir. Bu sayede nem, cilde hapsolacaktır.
 • Güneş ışınlarından korunmak için mutlaka yüksek faktörlü güneş kremleri kullaılmalıdır.
 • Cilt tipi normal olan kişilerin foto yaşlanma ve hasar açısından tedavi edici özellikteki ürünleri kullanması önemlidir.
  Kuru cilt tipine sahip olan kişilerin ise alkol ihtiva eden ürünleri kullanmaması gerekir.
 • Hassas cilt tipine sahip kişilerde ise yumuşak sabun ihtiva etmeyen, temizleyici sonrası gliserin , hiyalironik asit gibi ürünlerle formüle edilmiş nem kaybını azaltan nemlendiriciler kullanılmalıdır.
 • Yağlı cilt tipine sahip kişilerde ise yağ bağlayıcı likit ya da jel şeklinde temizleyiciler kullanılmalıdır. Yağlı cilt tipleri; krem bazlı krem ya da sabunlar kullanmamalıdır.
 • Ergenlik döneminde olan kişiler için; hormon değişiklikleri göz önüne alınarak üretilmiş ürünler kullanılmalıdır. Bu süreçte kullanılan ilaçların doktor önerisi ile kullanılması önemlidir. Ergenlik döneminde yağ ihtiva etmeyen güneş koruyucuları kullanılmalıdır.
 • Cilt fazla parlak görünüyorsa; sert sabun ya da kese kullanılmamalıdır.
 • Cilt, günde en fazla 3 defa temizlenmelidir.
 • Karma cilt tipine sahip olanların ise; yanakları, alnı ve burnu fazla yağlıdır. Ancak diğer bölgelerde kuruluk gözlemlenir. Bu cilt tipine göre özel üretilmiş ürünler kullanılmalıdır.

Medikal cilt bakımı sırasında ağrı duyar mıyım?

Bu tedavide hasta herhangi bir şekilde acı ya da ağrı duymaz.

Medikal cilt bakımının herhangi bir yan etkisi mevcut mudur?

Kısa bir süre ciltte yanma hissi söz konusu olabilir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Gizlilik İlkesi