+90 532 131 85 26

Mezolifting Nedir?

Mezolifting günümüzde yaşlanma karşıtı yöntemlerde devrim olarak kabul edilen gelişmelerden biridir. Mezolifting ile cildin gençleştirilmesi, yüz ve boyunca ince çizgilerin onarılması ve cildin genel olarak daha genç bir görünüm kazanması amaçlanır.

Mezolifting diğer bir adı ile cilt gençleştirme, günümüz modern sistemler ile medikal estetiğin temeli olan mezoterapinin birleşmiş bir yöntemidir. Yaşlanma, esasında cildin gençken ürettiği ve yaş ilerledikçe üretimin azaldığı moleküller sebebiyle meydana gelmektedir. Özellikle de nemsiz kalmış, güneş ışınlarına korunmadan maruz kalmış ciltlerde, sigara kullananlarda daha hızlı bir yaşlanma görülmektedir. Bu sebeple de sıkılığını kaybetmiş, rengi solmuş ve çizgili görünümde bir cilt söz konusu oluyor. Mezolifting ile ise özel formüller sayesinde kişinin ihtiyacı olan besin ögeleri ve onarım faktörleri kullanılır. Bu sayede de cilt, ihtiyacı olan nemi geri kazanır. En önemli avanatajı ise kas tonusunda bir artma sağlanır. Mezoliftingin bir diğer avantajı ise standat bir formülünün olmamasıdır. Her cilt ve her kişinin yaşam tarzı, yaşı, özellikleri birbirinden farklıdır. Bu sebeple de her cildin ihtiyacı farklı olmaktadır. Kişinin cildinin ihtiyaçlarına göre hazırlanan bu formül, tek seferde uygulandığında ahasta işlem sonrasındaki farkı hemen fark edebilmektedir. Bu yöntem özellikle de boyun ve çene altında oldukça başarılı ve etkin farklılıklar yaratmaktadır.

Neden Mezolifting?

Mezoterapi, günümüzde en yaygın olarak kullanılan, en eski ve en bilinir medikal yöntemdir. Bu yöntemin günümüze daha modern şekilde uyarlanması ve kişinin cilt ihtiyaçlarına göre formülize edilmesi ise mezolifting olarak adlandırılmaktadır. Bu işlem yaklaşık olarak 20 dakikada tamamlanmaktadır. İşlem lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Bu sayede de hasta herhangi bir şekilde ağrı ya da acı duymamaktadır.

cilt tedavileri

Mezolifting kimlere uygulanır?

Mezolifting çoğunlukla 30 yaş ve üzeri kişiler için önerilmektedir. Ancak 30 yaşının altında olan ve cildi ciddi şekilde deforme olmuş kişiler de söz konusu ise uzman görüşü ile uygulanması mümkündür. Burada söz edilen yaş, aslında cilt yaşıdır. Kişi henüz genç olsa dahi çeşitli sebeplerle yüzü daha olgun bir görünüme sahip olabilir. Bu gibi durumlarda da mezolifting uygulanabilir.

Ancak kişinin kronik cilt hastalığı mevcut ise, mezolifting yönteminde kullanılan ilaçlara karşı bir alerjik reaksiyon söz konusu ise uygulanması önerilmez.

Ancak unutulmaması gereken, medikal estetik olmuş kişiler için mutlaka bir uzman görüşü almak gerekmektedir. Örnek olarak facelift yöntemine başvurmuş kişilerde mezolifting yöntemi daha geç cevap verir. Ya da kişinin cildi aşırı oranlarda deformasyona uğramış ise mezoliftingten önce çeşitli medikal operasyonlargeçirmesi gerekebilir.

Mezolifting hangi bölgelere uygulanabilir?

Bu yöntem yüz bölgesi dışında; boyun, eller ve dekolte çizgilerine uygulanabilir. Anti aging yöntemlerde yalnızca yüz onarılmamalıdır. Yüz ile beraber; boyun, eller ve dekolte çizgileri de tedavi edilmelidir.

Mezolifting kaç seanslık bir yöntemdir?

Seans sayısı kişinin ve cildinin ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Aynı şekilde seans sayısı da 4-6 arasında değişmektedir. Seansları 1-2 hafta aralıklarla uygulamak önemlidir. Ancak 2-3 ayda bir de tedaviyi desteklemek amaçlı olarak seanslar yenilenir ise, sonuçlar daha kalıcı olacaktır.

Mezolifting nasıl uygulanır?

İlk olarak yüz lokal anestezik bir kremle uyuşturulur. Bu aşamadan sonra ise kişinin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olan formül minik zerkler ile cilt içine aktarılır. İşlem sırasında hasta acı ya da ağrı duymaz.

Mezolift formülünde hangi ürünle kullanılabilir?

  • Bakır,
  • DMAE (dimethylaminoethanol),
  • Lidocaine,
  • Magnezyum,
  • Selenyum,
  • Silica,
  • Vitamin A, B1, B2, B3, B5, B6,C,
  • Çinko,
  • Glutatyon

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Gizlilik İlkesi