+90 532 131 85 26

Saç Mezoterapisi Ağrılı Bir Yöntem midir?

İnsanın dış görünüşünde çok önemli bir yer tutan saçların nasıl göründüğü özellikle ilk izlenim için çok önemlidir. Canlı, bakımlı, hoş bir görünümlü saçları olan bireylerin, karşılarındaki kişiler nezdinde daha albenili oldukları bir gerçektir. Bunun yanında saçın yoğunluğu ve görünümü kişinin yaşı hakkında da fikir sahibi olunmasına yardım etmektedir. İşte tüm bu şartlar altında kadın, erkek herkesin saçlarına önem vermesi gerekliliğinden bahsedilebilmektedir.

Ancak genetik faktörler, ilerleyen yaş, stresli hayat, yoğun iş temposu gibi şartlar bireylerin saçlarının beklenenden daha önce dökülmesine, cansız, sağlıksız görünmesine sebep olabilmektedir. Saçlardaki bu deformasyonlar yeni başlamışsa besleyici, doğal yağlar, bakım kürleri kişiyi bu sorundan kurtarabiliyorken, ilerleyen aşamalarda daha profesyonel uygulamalara ihtiyaç duyulabilmektedir. İşte bu bağlamda en başarılı sonuçlar veren ve en sık tercih edilen uygulamanın saç mezoterapisi olduğu söylenebilmektedir.

Saç mezoterapisi nedir?

Kasları, cinsiyet organlarını, iç organların dış yüzeyini, kemikleri, kıkırdağı, iç deriyi, kalp ve kan damarlarını oluşturan yapıya mezoderm adı verilmektedir. İşte derinin bu mezodermden temel alan tabakasına ilaç enjekte edilmesi şeklinde uygulanan alternatif tamamlayıcı tedavi uygulamasına mezoterapi denilmektedir. Mezoterapi uygulaması; yüz gençleştirme, selülit giderme ve özellikle de saç dökülmesi, yenilenmesi alanlarında kullanılmaktadır.

Ancak uygulanacak alana ve bu alanın ihtiyacına göre her tedavi için farklı bir içerik hazırlanır ve ihtiyaca yönelik enjeksiyon yapılır. Saç mezoterapisinde saç derisinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, protein ve bazı antioksidanlar tek kullanımlık, ince uçlu steril bir iğne ile saç köklerinin bulunduğu derinin orta tabakasına enjekte edilir. Bu uygulama sayesinde saç derisinin ihtiyaç duyduğu tüm besinler direkt olarak adrese teslim yerlerine ulaşırlar. Bu sayede saç derisi beslendiğinden var olan saç telleri daha da güçlenir ve kalınlaşır, saç dökülmesi durur ve saç dökülmesinin yaşandığı yerlerde yeni saçlar çıkabilir.

Saç mezoterapisinin avantajları nelerdir?

  • Saç mezoterapisi kısa süren ve günlük rutin hayatı aksatmayan bir uygulamadır.
  • Saç mezoterapisi lokal olarak yapılan bir tedavi yöntemi olduğundan sadece saç dökülmesi ya da cansızlaşması problemi olan alanlara uygulama yapılır.
  • Bu tedavi yönteminde saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve proteinler direkt olarak saç derisine uygulanır.
  • Sadece saç dökülmesinin önüne geçilmiş olmaz, aynı zamanda var olan saçlar da daha canlı, parlak ve güçlü olur.
  • Saç mezoterapisi kolay, kısa süreli, acısız, ağrısız ve uygun ücretli bir uygulama olduğundan neredeyse isteyen herkes bu hizmetten faydalanabilmektedir.
  • Diğer saç yenileme uygulamalarına kıyasla başarı oranı çok daha yüksektir.
  • Her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilmektedir.
  • Saç mezoterapisinin etkisi çok kısa sürede gözle görülür bir hal alır.

Saç mezoterapisinde acı hissedilir mi?

Saç mezoterapisinde kullanılan iğneler çok ince uçlu olduklarından uygulama yapılan kişi uygulama esnasında ve sonrasında hiçbir şekilde acı ya da ağrı hissetmez. Hasta uygulamadan sonra vakit kaybetmeden, beklemeden günlük rutin hayatına dönebilir, işine devam edebilir.

Saç mezoterapisi tekrarlama gerektiren bir uygulama mıdır?

Saç mezoterapisi uygulamasının etki süresi kişinin yaşam ve saç bakım koşullarına göre değişebilmektedir. Ancak uygulamayı yapan uzmanın önerileri dikkate alındığında 3-4 yıl boyunca her hangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Saçın dökülme nedenleri ve yoğunluğu da göz önünde bulundurulduğunda, 3-4 yıl sonra uygulamanın tekrarlanması gerekebilmektedir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Gizlilik İlkesi