+90 532 131 85 26

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanır?

Saç mezoterapisi saç çıkışını aktif hale getirmek, saç dökülmesini engellemek amacıyla belirli aralıklarla gerçekleştirilen ve saçlı deriye ilaç tedavisi şeklinde uygulanan yöntemdir. Saç mezoterapisi diğer saç onarım yöntemlerine kıyasla başarı oranı daha yüksek bir tedavi biçimidir.

Saç mezoterapisindeki en önemli hedef saç köklerinin yaşam sürelerini uzatmaktır. Bu yüzden saç mezoterapisine, ”saç köklerinin daha uzun ömürlü saç telleri üretebilmeleri için aktif hale getirilmesi” denilebilir. Saç mezoterapisinin, saça uygulanan ilaç tedavileri içinde bu kadar başarılı olmasının sebebi kılcal damarlar ve saç köklerine direkt etki ederek köklerin beslenmesini sağlamasıdır. Saç mezoterapisindeki sorunlar 4. seanstan sonra gözle görülür biçimde fark edilir.

Saç mezoterapisi, saç derisine uygulanacak olan özel ilaç karışımının içinde bulunan vitamin, mineral ve özel yapı taşlarının direkt olarak kılcal damarlara enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Enjekte işlemi, özel enjektör iğneleri yardımıyla minimal dozlarda yapılmaktadır. Enjeksiyon işlemi sonrasında özel losyon ilaçlarının kılcal damarla buluşması ile ilaçlar etkisini hemen göstermeye başlar. Saçlı derideki kan dolaşımı bu sayede artar. Kan dolaşımının artmasına bağlı olarak saçlar eski canlılığını kazanır. Saç köklerinde meydana gelen bu canlanma hücresel çoğalma ve büyümeye de yardımcı olacağı için saç bir süre sonra istenilen uzunluğa ve sağlıklı görünüme kavuşacaktır.

Saç dökülmesinin en büyük nedeni androjen tipi (erkek tipi ) saç dökülmesidir. Saç mezoterapisi uygulması ile erkek tipi saç dökülme yavaşlatılır ve bu sayede mevcut saçlar korunur. Saç mezoterapisi için kişinin kaç seans işleme gireceği, saç özelliklerine ve saç dökülme tipine göre göre belirlenir. Ancak genellikle 4 ila 10 seans yeterli olmaktadır. Kişi 4. seanstan sonra saç mezoterapisindeki olumlu etkiyi fark etmeye başlayacaktır. Kişinin saç mezoterapisi sayesinde saçlarındaki direnç artar. Saçların nem oranı dengelenerek saçlar doğal bir görünüme kavuşur.

Saç mezoterapisi ağrısız ve hiçbir yan etkisi olmayan bir uygulamadır. Tedavideki seansların aksatılmaması halinde ve uzman doktor önerileri dikkate alındığı sürece canlılığını kaybetmiş birçok saç yeniden aktif hale gelerek, tekrar uzamaya başlayacaktır.

Saç mezoterapisi kimlere uygulanır?

Saç mezoterapisi tedavisi; çeşitli sebeplerden dolayı saçları dökülen ya da seyrelen her yaştaki kişiye uygulanabilmektedir. Özellikle erkek tipi saç dökülmesi erkeklerde 20 yaşından başlayarak 35 yaşına kadar devam etmektedir. 20 ile 35 yaş grubu arasındaki dönemde saç dökülmesi yaşayan kişiler için, saç dökülmesine karşı uygulanabilecek en etkili yöntem saç mezoterapisidir. Saç mezoterapisi ile erkek tipi saç dökülmesi büyük oranda yavaşlatılabilir. Bunun dışında strese bağlı saç dökülmesi yaşayan kişiler de saç mezoterapisi ile tedavi olabilir. Saç mezoterapisi uygulaması ile strese bağlı yaşanan dökülme büyük oranda durdurulur.

Hormonal veya genetik sebeplerden dolayı yaşanan saç dökülmelerine karşı saç mezoterapisi destek amaçlı bir tedavi yöntemi olarak tercih edilebilir. Saçlarının özellikle şakak ve alın bölgesinde açılma veya seyrelme olan kişilere saç mezoterapisi uygulanabilir. Bu bölgede bitkisel hayatta olan saçların yeniden aktif hale getirilmesiyle alın ile birlikte şakaklardaki saç kökleri de yeniden uzamaya başlar ve saç eski gürlüğüne kavuşabilir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Gizlilik İlkesi