+90 532 131 85 26

Saç Mezoterapisi Yöntemi Ne Kadar Sürer?

Saç mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisi ince saçlı derinin orta tabakasındaki kılcal damarlara önceden hazırlanmış özel losyonların, minimal dozlar enjekte edilmesidir. Saç mezoterapisinde, saç derisinin fonksiyonel yapısını meydana getiren dermis tabakası; vitamin, mineral, oligement ve kan dolaşımını düzenleyici ilaçlar ile beslenir. Böylelikle saç kökünün zayıflamasına bağlı olarak yaşanan dökülmelerin önüne geçilmesi ve kontrol altında tutulması sağlanır. Uygulama ile dermis tabakasının ihtiyacı olan yararlı maddeler, direkt olarak bölgeye kılcal damarlar aracılığıyla enjekte edilir. Böylelikle metabolizmanın uyarılması ve saç kökündeki dokuların yeniden canlandırılması sağlanır.

Saç mezoterapisi işlemi nasıl uygulanır?

Saç mezoterapisi işlemi, saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral, özel yapı taşı proteinlerin ve dolaşım düzenleyici ilaçların 2-4 mm’lik özel tıbbi mikroenjeksiyon iğneleriyle, saç köklerine minimal dozlarda enjekte edilmesidir. Mezoterapi ile saçların ihtiyacı olan destek sağlanır. Saç mezoterapisindeki en önemli amaç, saç köklerinin daha uzun ömürlü ve kaliteli olmasını sağlamaktır. Mezoterapi işlemi, saç kökleri için etkisini hemen göstermektedir. Bu yüzden de saç köklerine yapılan ilaç tedavileri arasında, başarı oranı en yüksek olan uygulamadır.

Saç mezoterapisi işlemi ne kadar sürmektedir?

Saç mezoterapisinin kaç seans süreceği kişinin saç dökülme tipi, kıl kökleri ve saçın ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Uygulamadan başarılı sonuçların elde etmek için, hastanın en az 4 seans mezoterapi tedavisi yaptırması gerekmektedir. Ancak saçtaki dökülme oranı fazla ise mezoterapi uygulamasının seans sayısının artması gerekebilir.

Saç mezoterapisi seanslarındaki zaman aralığı ne kadar olmalıdır?

Saç mezoterapisindeki seanslar arasında 1 haftalık bir zaman farkının olması yeterlidir. Kişi 4 seanslık bir mezoterapi uygulaması için ayda 4 kez klinik merkezine gelmelidir. Yapılan mezoterapi işleminin ardından geçen 1 haftalık zaman dilimi sonucunda ikinci bir mezoterapi uygulaması yapılmaktadır. Uygulamalar arasındaki zaman farkı bu şekilde olmaktadır.

Saç mezoterapisi yapıldıktan sonra saçlar nasıl korunmalıdır?

Saç dökülmesi, mezoterapi ile kontrol altına alındıktan sonra mevcut saçların korunması gerekmektedir.  Bu amaçla saçların korunması için mevsim geçişli mezoterapi yöntemi tercih edilmektedir. Bu mezoterapi yöntemi mevsimsel geçişlerde saçı korumak amacıyla yapılan bir uygulamadır.  Üç ay aralıklarla yılda dört kez yaptırılması yeterli olacaktır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Gizlilik İlkesi