+90 532 131 85 26

Saç Mezoterapisinin Avantajları Nelerdir?

Dış görünüşün çok önemli olduğu günümüzde kadın, erkek herkesin kaşının, gözünün, saçının nasıl göründüğü çok önemlidir. İlerleyen yaş, stresli yaşam, yoğun çalışma koşulları ve hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar kişiyi çok hızlı yaşlandırmakta; cilt yaşlanmakta, saçlar dökülüp cansızlaşmaktadır. İşte hayatın doğal akışı içinde yaşanan bu deformasyonları azaltmak, önlemek, hatta ilerleyen teknolojinin sunduğu imkanlarla yaşlılık belirtilerini tamamen silmek bile mümkündür.

Günümüzde cilt kırışıklıkları çeşitli kozmetik ya da cerrahi yöntemlerle tamamen silinebilmekte, dökülen saçlar yeniden yerine getirilebilmektedir. Bu paralel de en sık tercih edilenlerin kırışıklıkları azaltma ve saç çıkartma olduğu söylenebilir.

Saç çıkarma için en sık tercih edilen yöntemler nelerdir?

Dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkarabilmek için cerrahi ve kozmetik yöntemler uygulanabilmektedir. Saç dökülmesinin başlangıç düzeyde olduğu kişilerde doğal yağlar ve bakım kürleri önerilmekteyken, ileri boyutlara ulaştığında daha kapsamlı çalışmalar, tedavi yöntemleri gerekebilmektedir. Bu bağlamda en sık tercih edilen ve en başarılı sonuç alınan yöntemlerden birisi saç mezoterapisidir.

Saç mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisi; canlılığını yitirmiş, saç üretimi yavaşlamış ya da durmuş, saç dökülmesinin yoğun olduğu alanlara ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerin deri altına verilmesidir. Bu sayede enerjisi ve üretimi düşen ve saçı olumsuz etkileyen faktörler ortadan kaldırılmaya çalışılır.

Saç mezoterapisi nasıl yapılır?

Saç mezoterapisinde çok ince uçlu bir iğne kullanılarak saç derisinin içerisine vitamin, mineral ve oligo elementlerden oluşan özel bir karışım enjekte edilmektedir. Bu karışım saç derisindeki ölü hücreleri atar, saçlı derideki dolaşım bozukluklarını düzenler ve gereken hızda, enerjide kan dolaşımına olanak verir. Saç dersine bu karışımın enjekte edilmesi işlemi olan mezoterapide kesinlikle acı, ağrı hissedilmez. Bu işlemle saç dökülmesi durdurulur, saçın kalınlığı, canlılığı, yani saç kalitesi artar ve saçın döküldüğü alanlarda yepyeni, capcanlı saçlar çıkabilir.

Saç mezoterapisinin 3 temel avantajı

Saç mezoterapisi, saçları ile ilgili problemleri olan kişilere 3 adet belirgin etki yapmaktadır. Saç mezoterapisi öncelikle saç dökülmesini durdurmaktadır. Erkek ya da kadın hangi nedenle olursa olsun saçı dökülen kişiler, saç mezoterapisi ile saç dökülmesinden kurtulabilmektedirler. Saç dökülmesinin temel nedenleri beslenme bozuklukları sebebiyle saç derisinin beslenememesi ve deri altındaki dolaşım sorunlarıdır. Saç mezoterapisi de işte bu beslenme ve dolaşım bozukluklarında tam da sorun odaklı çalışmakta ve nokta atışıyla bu problemleri yok edebilmektedir. İşte bu sayede saç dökülmesi yaklaşık % 90 oranında azalmaktadır.

Saç mezoterapisinin ikinci olumlu etkisi ise saç kalitesini artırmaktır. Zira saç derisinin sorunları mezoterapi ile çözülebildiğinden, sonrasında çıkan saçlar çok daha kaliteli olabilmektedir. Saç mezoterapisi ile saçlar daha canlı, parlak ve kalın telli olabilmektedir. Saç mezoterapisinde saç diplerine uygulanan vitaminler hem deriyi ham de saçı beslemekte ve canlandırmaktadır.

Saç mezoterapisinin bir diğer olumlu etkisi de her hangi bir sebeple dolaşımı ve beslenmesi bozulan saç hücrelerinin çıkardığı saçlar dökülmüşse, ancak hücre hala canlıysa bu alandan saç çıkarmak mümkün olabilmektedir. Zira o alanın ihtiyacı olan gerekli vitamin ve mineraller mezoterapi ile verilmektedir. Bu sayede o alandaki kanlanma, dolaşım artar ve zaten yaşayan hücreler daha da canlanır, saç üretimine kaldığı yerden devam eder, yepyeni, taze, canlı saçlar ortaya çıkar.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Gizlilik İlkesi